Spowiedź Św. w naszej parafii:

• przed każdą Mszą Św.,
  • comiesięczna (I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca).

Spowiedź Święta - kilka krótkich rad:

• Uświadom sobie, że spowiedź to nie jest tylko jakiś obrzęd, obowiązkowa pańszczyzna dla Kościoła, którą trzeba raz w roku zaliczyć. To spotkanie z miłosiernym Bogiem, który chce nam przebaczyć, bo kocha nas jak Ojciec.
  • 'Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, nad śnieg wybieleją'. Nie ma grzechu, który by nie mógł być odpuszczony. Ale żeby Bóg mógł nam przebaczyć, musimy spełnić kilka warunków: rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, wyznanie grzechów, zadośćuczynienie.
  • Rachunek sumienia musi być szczery; jeśli chcesz coś zataić, to lepiej wcale się nie spowiadaj.
  • Zastanów się i spróbuj szczerze określić najważniejsze przyczyny twoich grzechów. Jeśli ich nie usuniesz, grzechy nadal będą się powtarzać.
  • Skorzystaj z pomocy do rachunku sumienia.
  • Grzechy wyznaj z całą prostotą, bez krętactw i owijania w bawełnę. Spróbuj przezwyciężyć lęk i wstyd: spowiadasz się przed Bogiem, choć twej spowiedzi słucha też człowiek - ksiądz.
  • Uważnie wysłuchaj pouczenia: możesz jeszcze coś dodać, zapytać albo „sprostować”. Spróbuj porozmawiać ze spowiednikiem, coś mu zasugerować, poradzić się.
  • Zadośćuczynienie wymaga naprawy wyrządzonego zła. Jeśli możesz, napraw krzywdę bliźniemu wprost albo chociaż zastępczo, na przykład przez jakiś dobry uczynek dla kogoś innego.
  • Nie czekaj z następną spowiedzią do przyszłej Wielkanocy. Spowiedź przychodzi łatwiej, gdy jest systematyczna.