Radosne Misyjne Granie VII


To już po raz siódmy zabrzmiało Radosne Misyjne Granie w naszej parafii. W tym roku w biało-czerwonych barwach w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

W niedzielę 19 sierpnia po południu misjonarz ks. Wiesław Podgórski z radością witał i zapraszał do wspólnej zabawy. Razem z misjonarzami i organizatorami pikniku dzielił się z nami nowymi wiadomościami z jego placówki misyjnej. W tym roku ta impreza charytatywna będzie wspierać misje katolickie w Ekwadorze a konkretnie chodzi o wyposażenie kaplicy w Domu Sióstr Szarytek w parafii La Union.

Wieczorem była sprawowana Eucharystia, która pomagała nam tworzyć prawdziwą wspólnotę przyjaciół misjonarzy. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił bp Edward Frankowski. Różaniec odmawiany w 5 językach świata i Apel Jasnogórski dopełniły nasze misyjne modlitwy.

Misjonarz podziękował nam i udzielił uroczystego błogosławieństwa.

Galeria