Dożynki Diecezjalne


Dnia 19 sierpnia w Ulanowie odbyły się dożynki diecezji sandomierskiej. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Z tegorocznych plonów zebranych z pól ziemi naszej diecezji zostały uplecione liczne wieńce dożynkowe. W każdym z nich kryła się satysfakcja z zakończonych żniw i wdzięczność dla Pana Boga za zbiory.

Uroczystości rozpoczęła Eucharystia na terenie rekreacyjno-sportowym „Błękitny San”. Przewodniczył jej bp Edward Białogłowski z Rzeszowa, delegat Konferencji Episkopat Polski ds. duszpasterstwa rolników. Towarzyszyli mu bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Edward Frankowski oraz kapłani i przedstawiciele parafii oraz grupy dożynkowe.

Nasza parafia razem z diecezją dziękowała za plony i wzięła udział w pokazie wieńców.

Galeria