Jubileusz 200-lecia Diecezji Sandomierskiej


W sobotę 16 czerwca 2018 roku w naszej diecezji odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Msza św. w katedrze sandomierskiej pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abpa Salvatore Pennacchio sprawowana przy licznym udziale biskupów, kapłanów, wiernych i władz samorządowych była głównym punktem obchodów 200-lecia diecezji sandomierskiej.

Na początku mszy św. bp Krzysztof Nitkiewicz podkreślił, że obchody jubileuszu diecezji to – „świętowanie w drodze, podobnie jak cała misja Kościoła, wypełniana na wzór naszego Pana Jezusa Chrystusa. Od kilku miesięcy gromadzimy się na celebracjach jubileuszowych różnych stanów, grup społecznych i zawodowych. Te spotkania pozwalają wydłużyć nasze dziękczynienie Bogu, które dzisiaj osiąga swój moment kulminacyjny”.

Dlatego nie mogło zabraknąć w tym dziękczynieniu naszej parafii. Uroczystą pieśnią „Ciebie Boga wysławiamy” wychwalaliśmy Boga za jego wielkie dzieła w naszej diecezji.

Galeria